O hotelu Continental

Užijte si prvorepublikovou atmosféru jednoho z nejstarších hotelů ve městě...

Hotel Continental je umístěný v samotném srdci Plzně v sadovém okruhu. Na Náměstí Republiky je to od nás 50 metrů. V blízkosti je tramvajová zastávka (linky 1 a 2) a v docházkové vzdálenosti je i vlakové nádraží.


Prvorepubliková restaurace a kavárna

V hotelu každé ráno podáváme kontinentální snídaně, jež jsou v ceně ubytování. Naše restaurace a kavárna je stylově zařízená a má prvorepublikový nádech. Zajít k nám můžete jen tak na kávu, víno nebo na drink. Rádi pro vás uspořádáme rodinnou oslavu, svatbu, slavnostní večeři či oběd, raut nebo firemní setkání. Sejít se u nás může až 120 osob. Prohlédněte si interiér a nabídku restaurace.


Parkování u hotelu

Pro hotelové hosty máme připraveno 20 parkovacích míst přímo před hotelem. Nemusíte si proto dělat starosti, kde zaparkujete svůj vůz. Poplatek je 190 CZK/osobní vůz/den a 590 CZK/autobus/den. Pro motorky máme parkování v uzamykatelném vnitrobloku za poplatek 100 CZK/den.


Historie a příběh hotelu

Milovníci historie ocení příběh, který hotelové zdi ukrývají. V restauraci hotelu dodnes visí portrét půvabné bývalé majitellky Eugenie Ledecké. Ta se v roce 1931 provdala za hoteliéra Emanuela Ledeckého, jehož otci hotel patřil.

Na budovu vystavěnou v roce 1895 Měšťanskými pivovary, která se dříve jmenovala Menčík a později Pilsner Hof, si mladá hoteliérka zvykala stejně těžce jako na svého muže. Z dohodnutého sňatku nevzešlo příliš šťastné manželství. Hotelu se ale dařilo. Byl zrekonstruován a během první republiky se stal nejluxusnějším ubytováním v Plzni.

Když byla Plzeň v prosinci 1944 bombardována, byl zasažen i hotel. V krytu ve sklepení zahynul mimo jiné i Emanuel Ledecký. Eugenie zůstala sama se dvěma malými dětmi a rozbombardovaným hotelem, jež musel projít rekonstrukcí. Po osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945 se hotel stal dočasným velitelstvým generála Hindse ze slavné 2. pěší divize (Indian Head). Generál se do půvabné hoteliérky zamiloval a ona jeho lásku opětovala. Později se ale provdala za diplomata Jiřího Janečka, s nímž odjela do USA. V roce 1952 byl hotel znárodněn.

V devadesátých letech Eugenie Janečková hotel restituovala a svěřila ho svým dvěma synům, Georgovi a Emanuelovi. V roce 2014 George Janeček hotel prodal novým majitelům, kteří mu postupně vracejí prvorepublikový styl.

V listopadu 2019 autorka Jana Poncarová napsala román Eugenie - příběh české hoteliérky. Kniha je inspirována skutečnými osudy původní majitelky.


Fotogalerie

Zbrojnická 312/8, 301 00, Plzeň
+420 377 235 292
© U nás Plzeň chutná, 2014
Design Beneš & Michl